Sık Sorulan Sorular

My Rental Dress özel dikim ve ünlü markaların elbiselerini uygun fiyata kiralayabileceğiniz bir elbise kiralama platformudur. 2019’da kurulan platform, 350’den fazla elbise çeşidi ve 100’e yakın gelinlik modeliyle sizlere geniş bir gardırop sunmaktadır.

Farklı model ve renk seçeneklerimizden bedeninize uygun olanı seçin ve hemen kiralayın! Söz, nişan, kına gecesi, düğün ve mezuniyet gibi özel günlerinizde her daim gecenin en şıkı olabilirsiniz.

İlk olarak siteye üye olmanız gerekir. Daha sonra özel gününüzün tarihini ve bedeninizi seçerek arama yapabilirsiniz. Arama sonuçlarından dilediğiniz ve size uygun olan elbiseyi sepetinize ekleyin. Tarihleri seçerken özel gününüzün gerçekleşeceği tarihi seçin. O günün önü ve arkası otomatik olarak kapanacaktır. Ürününüzün hangi gün teslim edileceği ve sizin kargoya geri vermeniz gereken günler de belirtilecektir. Bu noktada bizim önerimiz tarihlere dikkat etmenizdir.

Kiralamanız ödemenizi yaptıktan sonra kesinleşecektir. Ödemeyi kredi kartı veya EFT/havale yöntemi ile yapabilirsiniz.

EFT/havale seçeneğini seçmeniz durumunda siparişiniz, sipariş numaranızı açıklama bölümüne yazarak banka hesabımıza parayı yatırdıktan sonra kesinleşecektir. Ödemeyi 24 saat (1 gün) içinde yapmanız gerekmektedir.

Elbiseniz özel günüzden 1-2 gün önce elinize ulaşacaktır. Elbiseyi giyindikten sonra kuru temizleme yapmadan size gönderdiğimiz gamboç ve kutu içinde Yurtiçi Kargovasıtasıyla göndermeniz gerekmektedir. Kiralama periyodumuz gidiş ve dönüş kargo süresi dahil 6 gündür. Bu sebeple özel gününüzden sonraki ilk iş günü kargoya vermeniz gerekmektedir.

Kiralama periyodunun sonunda elimize ulaşmayan elbiselerde geciken her gün için kiralama bedelinin yüzde 20’si kadar cezai ücret alınacaktır.

Tüm Türkiye’ye gönderim yapılmaktadır.

Yurtdışına kiralama hizmetimiz bulunmamaktadır. Beğendiğiniz tüm elbiselerimizi satılık elbiseler bölümü aracılığı ile dünyanın heryerinden satın alabilirsiniz.

Bizim tavsiyemiz etkinlik tarihinden en az 1 ay önce kiralamanızdır. Aksi takdirde elbiselerin tarihleri dolu olabilir. Kiralama sürenizi seçerken özel gününüzü işaretlemeniz gerekir. Kargonuz özel gününüzden 2 veya 3 gün önce çıkartılacaktır.

Online sitemizden verdiğiniz siparişler, özel gününüzden önce elinize ulaşması adına 2 veya 3 gün önce kargoya verilir.

Siparişinizi oluşturduktan sonra iptal etmeniz veya değişim yapmanız mümkün değildir.

Siparişleriniz Yurtiçi Kargo ile gönderilecektir.

Elbiselerimiz kiralık olduğu için müşterilerimizden özen göstermeleri beklenmektedir. Küçük hasarlarda herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Yırtık ve yanık gibi hasarlarda ise ekibimizin belirlediği tadilat ücretini ödemeniz gerekir.

Kiralama süremiz gidiş ve dönüş kargo dahil 6 gündür. Bu süre sonunda kiraladığınız ürünü bize geri göndermeniz gerekir. 6 günden sonra elbisenin elimize ulaşmadığı her gün için kiralama bedelinin yüzde 20’si kadar cezai ücret alınacaktır.

Ödemelerinizi havale/EFT yöntemiyle veya kredi kartıyla yapabilirsiniz. Havale/EFT yöntemini tercih ederseniz kiralama yaptıktan sonra sipariş numaranızı açıklama bölümünde belirterek 24 saat (1 gün) içinde ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu süre içinde ödeme yapılmadığı takdirde siparişiniz iptal olacaktır.

Sipariş verdiğiniz elbise, size gönderilmeden önce uzman eller tarafından sıkı kontrolden geçtikten sonra kuru temizleme servisi ile temizlenir. Sonrasında kargoya verilir. Elbiseyi geri gönderirken sizin kuru temizleme yaptırmanıza gerek yoktur.

Evet, MyRentalDress’in İstanbul’da Başakşehir ve Acıbadem; Ankara’da ise Çankaya’da fiziki mağazası bulunmaktadır. Mağazamızda randevu sistemi ile çalışılmaktadır. WhatsApp hattımız üzerinden randevu alarak mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Başakşehir Adres: Başakşehir Mah. Taşoluk Yolu Sok. Mostar Life Sitesi Dükkanları B3 Blok No:9AA Başakşehir/İstanbul

Tel: 0552 479 29 89

Acıbadem Adres: Acıbadem Mah. Acıbadem Cad. No:228 Üsküdar/İstanbul

Tel: 0505 709 91 39

Ankara Adres: Gaziosmanpaşa Mah. Şehit Ömer Haluk Sipahioğlu Sok. No: 8/3 Çankaya/Ankara

Tel: 0551 639 43 40